GY.I.K

Hogyan használjam fel a Hűségpontjaimat?

Minden sikeres vásárlásod után, hűség pontokat adunk. 1 pont = 1 Forint.
A pontjaiddal Te gazdálkodsz, bármikor beválthatod, vagy gyűjtheted egy nagyobb vásárláshoz. Természetesen a pontok készpénzre nem válthatóak, mindig a vásárlásod összegéből kerül levonásra.
Az aktuális egyenleged, a Fiókom/Hűségpontjaim alatt találod!
Gyűjtésre fel!

Hogyan juthatok kuponhoz?

A kuponokat mi állítjuk be Neked, ezt a Fiókom/Kuponjaim menü pont alatt ellenőrizheted, de új kupon érkezéséről email-ben is tájékoztatunk!
Alkalomszerűen adjuk, ez lehet a Születésnapod alkalma (nem kötelező, érdemes beállítanod), vagy csak azért mert meg szeretnénk köszönni Neked, hogy a Prime csapat tagja Vagy!

Biztonságos a kártya adataimat megadnom?

Online fizetés során a rendelés esetén kért adatok megadását követően a webáruház fizetést előkészítő oldaláról a SimplePay biztonságos fizetőoldalára kerülsz át, ahol a fizetéshez szükséges kártyaadatokat szükséges megadni.
A SimplePay fizetőoldal adattartalmáról a kereskedő azaz mi, nem szerezünk tudomást, mivel az tőlünk független és védett internetes oldal.
A kártyád adatainak biztonságáról az egyik legnagyobb magyar Bank, az OTP gondoskodik.

Mi az Ajánló program lényege?

Könnyen és egyszerűen juthatsz további kedvezményhez, ha sporttárs barátodnak is ajánlod oldalunkat! Az ajánlásoddal együtt, kedvezményes kupont is küldünk, így Ő is jól jár, hiszen az első vásárlásánál is felhasználhatja a kedvezményét, kedvességedért cserében, Téged is megajándékozunk egy kuponnal!
Tégy jót és a jó tett visszaszáll Rád!

Miért érdemes feliratkozni a hírlevelünkre?

Mert nem maradsz le azokról az akciókról, amik csak rövid időszakra vonatkoznak, értesülsz az újdonságokról és így elsőként tudhatod a világ vezető táplálékkiegészítő gyártók új termékek piacra dobását is!

Devil Whey Teszt

Jul 1, 2018
Devil Whey Teszt

A tejsavófehérje alapú táplálékkiegészítők, fehérjekészítmények ára már évekkel korábban felszökött az újabb élelmiszeripari előírásoknak és a megnövekedett fogyasztói igényeknek köszönhetően. Nem csak magát a tejet, hanem a tejsavót, és a ritkább esetben az ebből szűrt fehérjét is az élelmiszeripari óriásvállalatok eszméletlen mennyiségben vásárolják fel mostanra. Ennek a logisztikai háttere, így például a megfelelő körülmények közötti szállítás, és még számos egyéb tényező drámai léptékkel tolta az egekbe az elmúlt 5-6 évben a tejsavófehérje alapú kiegészítők árát. Nincsenek tehát a táplálékkiegészítőket gyártó cégek sem könnyű helyzetben egy végtermék árképzése során, csakúgy, mint maguk a vásárlók, amikor egy számukra valóban megfelelő terméket szeretnének választani.

Olcsó alternatíva ellenben mindig adódik, itt viszont vagy kevert, gyengébb minőségű fehérjeforrásokat, így jellemzően szójafehérjét is tartalmazó termékek jöhetnek leginkább szóba, ezeknek pedig a biológiai értéke, a felszívódási mutatói sem említhetők egy lapon a tejalapú fehérjékkel, és főleg nem a tejsavófehérjékkel. Ha pedig mégis találunk olcsónak mondható tejsavófehérjét, akár egy alap koncentrátumot, akkor gyanakodva nézzük sokszor a címkét, hogy vajon hol is lehet a kutya elásva. Nekünk azért van egy jó hírünk: nem kell szükségszerűen elásott kutyákat keresni ahhoz, hogy egy valóban jó élvezeti értékkel bíró, tejsavófehérje-domináns cuccot találjunk a polcon a kiegészítők rengetegében. Nem is kerülgetjük tovább a forró kását, mi éppen a Devil Whey-re gondolunk, ami nekem egyébként óriási csalódást okozott – pozitív értelemben! Ahogyan arról korábban szót is ejtettünk, kivesézzük egy kicsit ezt a fehérjét pro és kontra, hiszen mi magunk sem szeretünk olyan dolgokat vásárolni, amiről nagyon kevés visszajelzést találni, és úgy általánosságban első kézből sincsen róla túl sok információ. Én legalábbis nem feltétlenül szeretek 7-12 ezer forintot tesztelgetésre költeni, és gondolom, ezzel nem is vagyok egyedül.

Nézzük nekifutásból a külcsínt: szerintem vicces. Fekete-piros arculat egy ördögfejjel, diszkréten a címke tetején, a komolyság és a komolytalanság határmezsgyéjén lavírozgatva. Többek között ez volt a legfőbb oka annak, hogy nagyjából 3 éve, amikor először mintákat kaptam a gyártó hazai képviselőjétől, egyszerűen nem foglalkoztam vele. Nem volt rám hatással. Tapasztaljuk is nem ritkán, hogy egy termék megnyerő arculata gyakran könnyíti meg a döntést főleg olyan vásárlók esetében, akik kevésbé tudják, mit is keresnek valójában, és mit kellene látniuk egy termék címkéjén a céljuknak megfelelően. Utólag viszont azt mondom, hiba volt csak emiatt elmenni szó nélkül a Devil mellett: a dobozos termékeken már szépen fel van sorolva a címkén minden tulajdonság, amik közül egy dolog azonnal szemet is szúrt, ez pedig az Aminogen.* Nem egy újkeletű, ámde annál jobb dologról van szó, és bizony nem sok termékben található mostanság ez a kis ínyencség, ezek is jellemzően a drágább árkategóriát képviselik. Hoppá!

Most viszont már kezdtünk a belbecs felé kanyarodni, így maradunk is ezen a nyomvonalon. Tehát kinyitod a dobozt, és dobpergés… nem történik semmi! Legalábbis a kiegészítőkben kevésbé jártas orr számára, de az a jellegzetes tejes-aromás (jelen esetben epres) illat, ami a régebbi, még korrekt összetevőkből álló tejalapú fehérjékre volt jellemző, manapság azt kell mondjam, ritkaság. Ebből a cuccból viszont kiérezni azt, amit kell. Manapság, amikor néhány gyártó egy önmagában és nagy mennyiségben nem sok haszonnal bíró aminosavval, például glicinnel turbózza fel a fehérjéjét (amino spiking), csak hogy a címkén szereplő százalékos fehérjetartalmat hozza nem túl korrekt módon, igazán üdvös találkozni egy olyan fehérjével, ami nem csak árban jó, hanem úgy tűnik, beltartalomra is. Ez pedig a következőképpen fest, már ami magát a fehérjeforrásokat illeti sorrendben:

  •          Tejsavófehérje koncentrátum
  •          Tejsavófehérje hidrolizátum
  •          Kazein
  •          Tejfehérje koncentrátum (tehát ismét nagyobb részben kazein)

 

No, ha valamit felróhatunk a Devil Whey-nek, az egyetlen dolog: nevezetesen az, hogy kevert fehérjéről beszélünk, tehát nem tisztán tejsavófehérjéről, hanem egy tejsavófehérje-kazein keverékről. Erre mondanánk, hogy ejnye, hiszen a címkén „Whey” szerepel, de nem mondjuk, ugyanis az összetevők alapján masszívan tejsavófehérje-domináns termékről van szó, első helyen koncentrátummal, és a második helyen hidrolizátummal, ami azért igazán nem mindegy. Utóbbi a legmagasabb biológiai értéket képviseli, és az elkészített turmix alapján ide a rozsdás bökőt, hogy kazein ebben a fehérjében nem sok van, minthogy az állaga is messze van a jellegzetesen pudingos, csak a kazeinre jellemző állagtól és textúrától. Sokak számára további előny lehet, hogy a termék egyáltalán nem tartalmaz mesterséges édesítőszert, csupán sztíviát, aminek a mellékízével egyébként engem a világból ki lehetne kergetni, de hála az égnek (vagy a pokolnak), hangyányit sem érzem a sztívia sajátos ízét. Nem bizony, még az én aszpartámon és nátrium-ciklamáton edződött ízlelőbimbóimmal sem.

Maga a turmix a címkén feltüntetett vízmennyiséggel elkészítve kellemesen édes, nem émelyítő, az állaga nem híg, de kifejezetten sűrűnek sem mondható. Hajlamos ugyanakkor csomósodni, ez viszont kiküszöbölhető egy kis türelemmel és néhány plusz erőteljesebb rázással a shaker-ben. Kellőképpen testes, de nem üli meg a gyomrot, szépen simán emészthető, érezni, hogy pont annyira minőségi dologról van szó, amit szépen elfogyasztunk, megemésztünk, hasznosítunk, és pont. Sem több, sem kevesebb. Mindössze ennyi is lenne az elvárás alapvetően, bármilyen fehérjéről is legyen szó, ezen felül tényleg csak pozitívumként tudom említeni a Devil Whey esetében az epres íz jól eltalált aromáját, ami pont annyira műeper ízű, amennyire egy fehérjének muszáj annak lennie. Egy 30g-os adag 24g fehérjét, és 5g szénhidrátot tartalmaz, ebből cukor mindössze 1.5g; viszont a matek nem teljesen stimmel, további 1.5g-os zsírtartalom mellett picit megszaladnak az értékek. Ha egy klasszikus szénhidrátos diétát követünk, mellesleg még akkor sem valószínű, hogy ezen fog elhasalni a történet, ha egyébként az étrend klappol. Az adagolókanál pontosan 30cc-s, abszolút megfelel a célnak, és valóban, egy telepakolt, csapott mérőkanálnyi por 30g, plusz-mínusz 1-2g. A címke szerint a Devil Whey hozzáadott vitaminkomplexet is tartalmaz, ez azonban nincsen részletezve az összetevők között. Aprócska hibák ezek, amiket illene a gyártónak javítani, ugyanakkor az ár és a hatás abszolút ellentételezi őket.

A kisebbik, 908g-os kiszerelés 30 adagot tartalmaz, a nagyobbik, 1.8kg-os dobozból ennek éppen a dupláját tudjuk kifacsarni, viszont arányaiban jóval kedvezőbb áron.

Összegezve, a Devil Whey egy nagyon szerethető fehérje, számomra a régebbi idők kedvenceit idézi. Kicsit olyan békebeli, amikor a megfizethető ár nem feltétlenül jár különösebb kompromisszumokkal, és pontosan azt kapjuk, amit kötelezően el is várhatunk ebben az árkategóriában, sőt, kicsit talán még többet is. Ha számodra fontos a jó élvezeti érték, a könnyű emészthetőség, a magas biológiai érték, a lehető legkevesebb mesterséges összetevő és önmagában a tény, hogy kizárólag tejalapú, de leginkább tejsavó-domináns fehérjét fogyassz, akkor mindenképpen érdemes tenned egy próbát a Devil Whey-jel!

 

Sanyi

Prime Protein Team

 

*Az Aminogen egy levédett emésztőenzim-komplex, ami nem szimplán a fehérje emésztését segíti, hanem egészen konkrétan a fehérjét alkotó aminosavláncok peptidkötéseit bontja szét, ezek közül is különösen az esszenciális aminosavakét. Így nem csak jobban leszünk képesek emészteni magát a fehérjét, de ténylegesen több esszenciális aminosavnak is lesz lehetősége felszívódni az emésztőrendszerünkből, hiszen azok peptidkötéseit az Aminogen már szétbontja a gyomorban.